Wsparcie dla małżeństw i par

Wsparcie dla małżeństw i par

Moment, w którym dochodzi do ujawnienia zdrady to najczęściej kulminacja kryzysu w związku trwającego już od dłuższego czasu. W tym czasie wiele par staje przed dylematem: rozstać się czy pracować nad wzajemnym zrozumieniem, nauczyć się rozmawiać, by w przyszłości inaczej radzić sobie z problemami? Wybierając drugą opcję, wiele osób decyduje się na terapię i wsparcie psychoterapeuty, który pomoże przedrzeć się przez piętrzące niedomówienia, nazwać emocje, spojrzeć na relację krytycznym okiem, jednocześnie dając wsparcie w przeżyciu zdrady. Czujesz, że Twój związek potrzebuje profesjonalnego wsparcia w terapii? Skontaktuj się z nami!

Terapia po zdradzie – dlaczego doszło do niewierności?

Tak naprawdę ile par, tyle powodów. Zwykło się twierdzić, że zdrada to manifestacja braku satysfakcji w stałym związku i chociaż faktycznie bywa to motorem napędzającym do szukania równoległych relacji, wcale nie musi być podstawą. Terapia po zdradzie pozwala odkryć mechanizmy, potrzeby, a także zaniedbania ze strony partnerów, które wyzwoliły potrzebę szukania satysfakcji na zewnątrz. Dzięki wsparciu doświadczonych psychoterapeutów pary doświadczające niewierności mogą przepracować błędy, jakich dopuściły się w relacji, w bezpiecznej atmosferze pełnej zrozumienia. Przejście przez proces konfrontacji z prawdą o sobie oraz związku nie jest łatwe, ale lata naszej praktyki pokazują, że można żyć dalej długo i szczęśliwie.

Decyzja o rozstaniu a terapia dla par po zdradzie

Bywa i tak, że w trakcie terapii osoby będące w związku postanawiają się rozstać. Poznając pewne mechanizmy, dowiadujemy się więcej o sobie i parterze oraz o wzajemnych oczekiwaniach, które mogą się wykluczać. W takich sytuacjach terapeuta pomaga przejść przez rozstanie tak, by było jak najmniej dotkliwe dla par po zdradzie, a jeśli w związku są dzieci – również dla nich.

Różne wydarzenia, okoliczności czy decyzje sprawiają, że relacja między partnerami staje się trudniejsza i bardziej skomplikowana. Wbrew pozorom wcale nie należy czekać na pojawienie się poważnego kryzysu, by sięgnąć po pomoc w postaci terapii dla par. Pomoc wykwalifikowanego psychoterapeuty, który pozwoli obojgu partnerom zmienić perspektywę, może przydać się także w wielu innych przypadkach:

  • brak zgodności w metodach wychowawczych,
  • brak elementów, które łączą partnerów – mogą to być zainteresowania, poglądy, sposoby na spędzanie wolnego czasu itp.,
  • agresja słowna, emocjonalna, fizyczna jako element często pojawiających się w kłótni,
  • trudności związane z narodzinami dziecka,
  • niesatysfakcjonujące życie seksualne,
  • problemy z zazdrością,
  • zdrada,
  • pracoholizm,
  • brak symetrii w relacji między partnerami, jedna osoba jest dominująca, a druga uległa.

Często trudności w związku mają swoje przyczyny w osobistych problemach partnerów. Między innymi dlatego warto terapię dla par odbywać zarówno w postaci wspólnych wizyt, jak i indywidualnych spotkań. Zdajemy sobie sprawę z tego, że o pewnych rzeczach trudno się mówi w obecności partnera, dlatego możesz liczyć na nasze wsparcie. Zachęcamy do kontaktu w celu umówienia pierwszej wizyty w gabinecie Yellow Glasses w Warszawie.

Terapia seksuologiczna par i pomoc w uzdrowieniu relacji partnerów

Podczas spotkań z psychoterapeutą dla par poznasz narzędzia pozwalające samodzielnie pracować nad rozwiązywaniem problemów zarówno tych pojawiających się na bieżąco, jak i tych, które wystąpiły dawno temu, ale wciąż nie pozwalają o sobie zapomnieć. Oferujemy także pomoc w zakresie terapii seksuologicznej, której celem jest przywrócenie relacji cielesnego komfortu dla obojga partnerów. Podczas sesji staramy się działać dwutorowo, czyli szukać przyczyn trudności – aby je skutecznie wyeliminować – a także rozwiązywać problemy będące ich następstwami. Skontaktuj się z nami, by rozpocząć psychoterapię dla par w ośrodku Yellow Glasses w Warszawie

Terapia dla małżeństw i związków nieformalnych – jak radzić sobie, kiedy psychologa nie ma w pobliżu?

Rozmowa jest najważniejsza. Nie da się przecież wejść w głowę drugiego człowieka i odgadnąć jego myśli. Szkoda czasu na domysły i nietrafione nadinterpretacje – dlatego warto rozmawiać, podejmować próby rozwiązania problemu i uczyć się znajdowania kompromisów. Aby relacja nie była skazana na niepowodzenie, trzeba dać z siebie wszystko, pamiętać o ciągłym wysiłku wkładanym w funkcjonowanie związku, starać się każdego dnia być lepszym dla siebie i dla drugiej osoby.